Evropské spotřebitelské centrum

 - 

Klienti Ryanair mohou mít právo i na kompenzaci ve výši 250 eur

Irská letecká společnost Ryanair oznámila, že pro nejbližší dny ruší několik spojů mezi českými letišti a zahraničními destinacemi. Většina lidí má být přepravena jinými lety této společnosti, ale cestující mají také právo na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz, v některých případech i na náhradu škody ve výši 250 až 600 eur.

podvod s ubytováním logo airbnb

Internetoví podvodníci zneužívají i značku Airbnb

Lidé se na internetu setkávají s podvodnými inzeráty na ubytování v soukromí, které se zaštiťují názvem společnosti Airbnb. Cílem ale není nikoho ubytovat, ale vylákat částky v řádech desetitisíců korun. Tyto případy lze rozpoznat, údajní ubytovatelé totiž nepostupují podle pravidel uvedené platformy, jak upozorňuje Evropské spotřebitelské centrum při České obchodní inspekci.

V některých zemích EU začínají letní slevy

Za letními slevami už mohou lidé vyrazit do Polska, Dánska nebo Slovinska. Razantní snížení cen je na spadnutí ve Francii, Rakousku nebo na Slovensku. Očekávání mezi nakupujícími vrcholí v Lucembursku, kde je začátek krátkých levných nákupů určen speciálním zákonem na zítřek, tedy na 25. červen, a konec na 9. červenec. „Co se týká dovolenkových destinací, tak v Itálii začnou slevy ve většině regionů 2. července…