Evropské spotřebitelské centrum

11 let v EU – open air s hudbou i debatami 7. 5. na Střeleckém ostrově

Festival k 11 letům ČR v EU.Dne 1. května 2004 se Česká republika stala novým členským státem Evropské unie. V pátek 1. května 2015 tedy uplynulo od vstupu České republiky do EU již 11 let.

Při této příležitosti a zároveň k oslavám Dne Evropy se ve čtvrtek 7. května 2015 na Střeleckém ostrově v Praze uskuteční festival.

Open air akce s oficiálním názvem 11LET.EU začne ve 13:00 a návštěvníkům nabídne dvě podia se zajímavým programem. Hudební fanoušci se mohou těšit na koncert skupin J.A.R., Kieslowski a Carnival Youth. Nebude chybět program pro děti ani diskuze o evropských hodnotách a rozvojové spolupráci.

Festival 11LET.EU s podtitulem „Už 11 let hrajeme spolu na evropském hřišti“ se bude konat ve čtvrtek 7. května 2014 na Střeleckém ostrově v Praze.

Více informací naleznete na stránkách www.11let.eu.

Festival pořádají Zastoupení Evropské komise v ČR, Evropský parlament–Informační kancelář v ČR a Úřad vlády ČR.Evropské spotřebitelské centrum zde bude mít svůj stánek, stejně jako ostatní informační sítě EU a také například festvaly Colours of Ostrava a United Islands.

O historii a vstupu ČR do EU si přečtěte na webu Zastoupení Evropské komise v plném znění tiskové zprávy.