Evropské spotřebitelské centrum

Při seznamování online buďte opatrní

Internetové seznamky - jak omezit rizika při online hledání partnera či partnerky? Evropské spotřebitelské centrum se setkává se stále narůstajícím počtem stížností týkajících se takových webových stránek.

Evropské spotřebitelské centrum se setkává se stále narůstajícím počtem stížností týkajících se webových stránek, které nabízejí pomoc při hledání partnera či partnerky. Internet se stále častěji stává prostředkem pro seznámení. Ne vždy se však pokus o seznámení obejde bez rizika, zvláště pokud se spotřebitel nechá zlákat nabídkou neseriózního prostředníka. ESC proto připravilo několik doporučení, která Vám mohou pomoci rizika omezit.

Vždy si předem ověřte, komu svěřujete citlivá data o své osobě a jak s nimi bude nakládat.
Při seznamování je obvykle nutné prozradit řadu osobních dat, proto se nejen seznamte s podmínkami ochrany osobních údajů u příslušného provozovatele, ale především si předem co nejlépe ověřte, do jaké míry je provozovatel důvěryhodný. Zveřejňuje seznamka přesná a úplná data o tom, kdo ji provozuje? Jaké jsou zkušenosti uživatelů, kteří se zde registrovali před Vámi? Podobně jako při nákupech online je i zde opatrnost namístě. Rady jak poznat podvod na internetu naleznete zde.

Než se zavážete k placení, přemýšlejte.
Řada online seznamek nabízí placené formy členství, které zpřístupní uživateli dodatečné funkce. Než zakoupíte přístup k placeným funkcím, přečtěte si důkladně podmínky služby. Řada služeb se totiž bude automaticky prodlužovat a po uplynutí předplaceného období budou opětovně strženy peníze z platební karty, pokud službu nevypovíte.